Şeyh Bedreddin Destanı

”ŞEYH BEDREDDİN DESTANI”  

 1957’de resmi olarak kurulan Ankara Deneme Sahnesi  56 yıldır türk ve dünya tiyatrosu içinde  yaşamını sürdürüyor. Bu yıl da ulusal ve uluslararası alanda öz ve biçim açılarından seyircisini düşünsel ve duygusal olarak derinliğine etkileyecek olan Nazım Hikmet’in “Şeyh Bedreddin Destanı” nı seyircisine sunuyor.

Oyunu Nurhan Karadağ yönetiyor. Müzik Nedim Yıldız’a, kostüm Nazan Ön ait. Dans düzeni Ziver Armağan Açıl ve Özgür Adam İnanç tarafından gerçekleştiriliyor. Işık tasarım Mehmet Yaşayan’a ait.

Oyunda; Gündüz Turan, Umut Karadağ, Taşkın Ermişoğlu, Hüseyin Baylan, Arzu Yolgösteren, Ulaş Karadağ, Yasin Öksüz, Başak Polat,Özlem Gür, Hanife Birben, Filiz Can, Sevgi Yavuz,  , Berk Lişesivdin, Güher Yörük, Murat Tangal, Özgül Yıldızel, Hatice Erdoğan, Bülent Bektaş, Zelal Doğan, Seza Toraman, Fulya Akyol, İbrahim Kayım rol alıyor.

Bu kadroyla Ankara Deneme Sahnesi bu tiyatro sezonunda gerçekten de ‘güzel insan’ a ulaşabilmek için; bu düşünceyi etkin ve derinliğine seyirci ile paylaşabilmek için hem açık biçimin -göstermeci tiyatronun- uzak açısını, hem de ritüelin içten katılma, birlikte olma özelliklerini iç içe değerlendiriyor. Ve seyircisiyle 18 Şubat’tan itibaren her pazartesi Ankara Halk Tiyatrosu sahnesinde buluşuyor.

İyi Seyirler…