1944 yılı, Amasya doğumludur. İlköğretimini Merzifon ve Amasya’da, Liseyi Ankara Gazi Lisesi’nde tamamlamıştır. A.Ü. DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. Sahnelenen birçok oyunun dramaturgi çalışmasını yaptı. Tiyatro oyunları, oyunculuk ve reji denemeleri bulunmaktadır. Amatör tiyatroların gelişimi ve amatör yapılanmalar üzerine yoğun çalışmalarda bulundu. Amatör Tiyatrolar Birliği ATÜK’ün (1999) kurucu üyesi olup, ilk başkanlığını yaptı. Üyesi bulunduğu Ankara Deneme Sahnesi’nin (1957) 1979-2000 yılları arasında başkanlığını yürüttü. Genel Başkanlığını da yaptığı Tiyatro Bölümü Mezunları Derneği’nin kurucularındandır. İşçi Kültür Derneği’nde (1976) tiyatro çalışmaları yürüttü ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Sanat Kurumu (1952) üyesidir. Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği’nde (1953) ve TOBAV’ da (1980) yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2002-2006 yılları arasında (23. Dönem) UNESCO Milli Komisyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

Memuriyet görevine, 1963 yılında A.Ü. Ziraat Fakültesi’nde başladı. Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptı. Belediyedeki görevi süresinde (1989-1992) “Kültür Başkenti Ankara” yaklaşımı çerçevesinde, “Özel ve Amatör Tiyatrolara Destek” , “Okullar arası Tiyatro Şenliği”, “Tiyatro Günleri”, “Uluslararası 1. Ankara Gençlik Festivali”, “Yeni Müzik Festivali”, “Hipodrom Konserleri”, “Park Konserleri” gibi projelerin gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcılığı görevi yaptı ve aynı kurumdan emekli oldu.

Ankara Deneme Sahnesi’nde “Zemberek”, “Ebekaya”, “Gerçek Kavga”, “Benerci Kendini Niçin Öldürdü”, “İçimizdeki Göçük”, “Misafir” ve “Memurlar” adlı oyunlarda oyuncu olarak görev aldı. Reşat Nuri Güntekin’in “Yeşil Gece” adlı romanını oyunlaştırarak yönetmenliğini üstlendi. “Gerçek Kavga”, “Benerci Kendini Niçin Öldürdü”, “Memurlar” adlı oyunların yönetmen yardımcılığını yaptı. Halen Ankara Deneme Sahnesi üyesidir.