1934 yılında Elazığ’ın Ağın ilçesinde doğdum. İlk, orta ve liseyi

Ankara’da okudum. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra yargıçlık stajı yaptım. Stajın sonunda Zonguldak’ın Eflani ilçesine

savcı yardımcısı olarak atandım. Savcılıktan Hazine Genel Müdürlüğü ve

Milletlerarası İktisadi İşbirliği Teşkilatına raportör olarak geçtim.

Oradaçalışırken Danıştay’da açılan giriş sınavını kazandım ve Danıştay raportörü(Tetkik Hakimi) olarak göreve başladım. Danıştay Savcılığından emekli oldum.

Tiyatrolarda sergilenmiş oyunlarım şunlardır:

– Ankara Üniversitesi Tiyatrosunda “Dirilen Adam” adlı oyun.

– Ankara Deneme Sahnesi’nin sergilediği Yaşar Kemal’in “Yer

Demir Gök Demir “ adlı romanından oyunlaştırdığım “Uzundere” adlı oyun. (Bu oyun Fransa’nın Nancy kentinde düzenlenen uluslararası festivalde ve yine İstanbul Üniversitesince düzenlenen uluslararası festivalde sergilenmiştir.)

Yine bu oyun “Yer Demir Gök Bakır” adıyla Dormen Tiyatrosu,  Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu ve Trabzon Sanat Tiyatrosu’nda sahneye konulmuştur.

– Ankara Çağdaş Sahne’de “Grev” adlı oyun.

– Ankara Çağdaş Sahne’de Gladkov’un aynı adlı romanından oyunlaştırdığım “Çimento” adlı oyun.

– Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından sergilenen Nazım Hikmet’in Otuzuncu Ölüm Yıldönümü nedeniyle yazdığım “Yanar Elleri” adlı oyun.

– Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahneye konulan “Yunus Diye Göründüm” adlı oyun.

– Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sergilenen “Ateşle Oynayan” adlı oyun.

Ayrıca, Devlet Tiyatroları repertuarına alınmış fakat henüz oynanmamış “Devlet Kuşu” adlı oyun ile “Rab Şeytan’a Dedi ki” adlı oyunum da vardır.

11 Aralık 2007

Ankara Deneme Sahnesi

“Yanlışlık”, “Savaş Oyunu”, “Uzundere” oyunlarında sahneye çıkmıştır.   “Kokona Yatıyor” ve “Uzaktakiler” oyunlarının da yönetimini üstlenmiştir.Emeği Geçen Üyelerimiz