1939 Nazilli doğumluyum. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde 1965-1970 yılları arasında lisans öğrenimimi tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimimi de tamamlayarak Tiyatro Bilim Uzmanı unvanını elde ettim.

TRT Ankara Radyosu Tiyatro Bölümü’nde 1970-1982 yılları arasında efektör olarak çalıştım. Ankara Radyosu’nun ilk efektörü Tahsin TEMREN, ikincisi Ertuğrul İMER’den sonra üçüncü kadrolu efektör olarak görev yaptığım on iki yıl boyunca; Radyo Tiyatrosu-Arkası Yarın-Çocuk Bahçesi-Eğitim Kültür Bölümü dramaları olmak üzere birçok oyunun efekt ve müziklerini gerçekleştirdim. Emekli olduktan sonra da bu kez oyuncu olarak radyo oyunlarında görev almaya başladım. Öte yandan TRT Ankara Televizyonu’nun kuruluşundan (1968-1969) itibaren TV oyunları ve TV dizilerinde oyunculuk çalışmalarımın yanı sıra 1990 yılından itibaren de Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Misafir Sanatçı unvanıyla oyunculuk çalışmalarımı sürdüre geldim.

Ankara Tiyatro Derneği, Ankara Atatürkçü Düşünce Derneği Çankaya Şubesi, Ankara Ayrancı Lisesi gibi amatör kuruluşlarda oyun yönetmenliği yaptım. Ankara’da okullar arası tiyatro şenliklerinde seçici kurul üyeliğinde bulundum.

Demiryolu meslek Lisesi yayın organı Kardelen Dergisi’nde, Edremit’te yayınlanan Zeytin Dergisi’nde ve Dosya adlı yerel bir gazetede tiyatroya ilişkin inceleme ve araştırma yazılarım yayınlanmaktadır.

TC. Kültür Bakanlığı tarafından 1995 yılında yayınlanan “1980-1990 Dönemi Ankara’daki Özel Tiyatrolar ve Etkinlikleri” adlı yapıtım 5 bin adet basıldı. Bu yapıtımla 1998 yılında TC. Kültür Bakanlığı’nca düzenlenen “Cumhuriyetimizin 75. yılı ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün Ölümünün 60.yılı Eser Yarışması’nda” Bilimsel İçerikli Eser dalında Başarı Ödülü kazandım.

Ankara Deneme Sahnesi’ne 1965 yılından beri üyeyim. ADS’nin sergilemiş olduğu “Bozkır Dirliği”, “Zemberek” ve “Yeşil Gece” adlı oyunlarında oyuncu olarak görev yaptım.Emeği Geçen Üyelerimiz