1932 yılında Osmaniye’de doğdum. İlk ve ortaokulu Osmaniye’de, liseyi Adana Erkek Lisesi’nde okudum. 1953 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’ne başladım. Askerliğimi, 1961-1963 yılları arasında yedek subay öğretmen olarak Zonguldak iline bağlı Hacıkadı Bucağı’nda yaptım. 1963-1965 yıllarında Etibank’ın İzmit ve Adapazarı şantiyelerinde, şantiye mühendisi olarak çalıştım. Devamı »

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden 1976 yılında mezun oldu. Daha sonra, aynı üniversitenin Yöneylem Araştırması Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1987 yılına kadar özel sektörde bilgisayar alanında çalıştı.
1987 yılında TRT’nin Bilgi İşlem Merkezi’ni kurmakla görevlendirildi. 1990 yılında Daire Başkanlığı olarak yapılandırılan Merkez’in 2004 yılına kadar Başkanlığını yaptı. Devamı »

1977 yılında Ankara’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’ da tamamladı. 1995 yılında Kırıkkale Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Dokuz Eylül Üniversite’sini kazandı. 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılından beri Ankara’ da serbest avukatlık yapmaktadır. Ankara Deneme Sahnesi’nde ilk defa Köyde Oyun adlı oyununda görev aldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1965 Kars doğumlu.Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden mezun oldu. Ankara’da müzik öğretmenliği yaptı.1988 yılında, Devlet Çoksesli Korosu sanatçısı oldu. Ülkemiz Halk Müziği ve Yöre Tavırları üstüne özel çalışmalara katıldı.1990’da Muammer Sun’un, Eğitim Müziği Besteciliği Teknikleri ve prozodi derslerine iki yıl boyunca katıldı. Walter Strauss’un Koro Şefliği derslerinde koro eğitimi ve yönetimi konusunda çalıştı. Devamı »

1972 İstanbul Bakıköy doğumlu.İlk,orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.1983’te TRT Gençlik ve Çocuk Kulübüne girdi.TRT’de radyo ve televizyonda canlı yayınlarda sunuculuk ve seslendirme yaptı. TRT’nin çeşitli dizilerinde rol aldı.1993’te A.Ü. DTCF Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’nda öğrenimine başladı ve 1999 yılında mezun oldu. Devamı »

İlk ve orta öğrenimini doğduğu Siirt’te tamamladı.Ankara Meslek Yüksek Okulu ve Gazi Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesinde üç yıl öğrenim gördü.Çeşitli basın yayın kuruluşlarında grafiker ve düzeltmen olarak çalıştı.Tiyatro çalışmalarına 1977’de üye olduğu Ankara Deneme Sahnesi’nde başladı. “Kardeşlik Töreni – Samah”, “Yeşil Gece”, “Köyde Oyun”, “Taziye” adlı oyunlarda ve “Bir Nefes Anadolu” adlı televizyon programında rol aldı.”Sevdalı Bulut”un iletişim ve yayın grubunda görev aldı. ADS Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

1993 yılında tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Ankara Deneme Sahnesinde kurslara katıldı. Halen deneme sahnesi üyesidir.Dışişleri Bakanlığındaki DİB tiyatro grubunun oyununda efekt ve ışıklarını yönetmiştir.

1973 Ankara doğumlu. 1996 Gazi üniversitesi giyim endüstrisi giyim sanatları öğretmenliği mezunu. Antalya kaş alanya ve zonguldak’ta öğretmenlik yaptı. 2000 yılın’dan beri Ankara’da kız meslek veya mesleki eğitim merkezlerinde  öğretmenlik yapmakta. 2008 yılından beri Ankara Deneme Sahnesinde çalışmalarını sürdürmekte.

Görev Aldığım Oyunlar:

Kardeşlik Töreni – Samah

Kadınların İsyanı

1984 yılında Ankara’da doğdum. Öğrenimimi Mamak Misket İlkokulu’nda, Müjgan Karaçalı Ortaokulu’nda ve Kaya Beyazıtoğlu Lisesi’nde tamamladım. 2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldum. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde yüksek lisansımı tamamladım. 2007 yılında çalışma hayatına başladım. Devamı »