Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesidir.
“Cimri” adlı oyunda oyuncu olarak görev almıştır.

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesi’dir.

Tiyatro ve sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

1936 Yılında Ankara’da doğan sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1960-61 döneminde mezun oldu. Aynı yıl Devlet Tiyatrosu ailesine katıldı. 1 Temmuz 2001 tarihinde yaş haddinden emekli oldu.

TRT’de ve televizyonlarda birçok dizide görev alan Kardeseci; Sanat Kurumunun verdiği “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü 1976 – 77 sezonunda sahnelenen “Sevgili Doktor”; 1998 – 99 sezonunda sahnelenen “Goya” adlı oyunlardaki başarılı performansıyla kazandı. Devamı »

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesidir.

” Cimri” ve “Escurial” adlı oyunlarda sahneye çıkmıştır.

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesi’dir.

1 Mart 1938’de Giresun’un Bulancak ilçesinde doğdu.
Ankara Gazi Lisesinden mezun olduktan sonra, A.Ü. Fen Fakültesi, Tabii Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.

1956 yılında Ankara’da birkaç arkadaşı ile birlikte Tiyatro Sevenler Gençlik Cemiyeti’nin kuruluşunda yer aldı. “Şaşkın” adlı oyunda sahneye çıktı.

Devamı »

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesidir.

denAnkara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesi’dir.

1939 tarihinde babamın görevi nedeniyle bulunduğu Muş’ta dünyaya gelmişim. Ancak annemin söylediğine göre dünyaya gelişim resmi tarihten en az 2-3 ay önce. Aslen Elazığlıyım. Yine babamın görevi nedeniyle 1945-46 öğretim yılında Mersin’de başlayan ilkokul hayatım Elazığ’da devam edip, 1949-50 öğretim yılında Kastamonu’da son buldu. O zamanın sayılı liselerinden Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi’nde başladığım ortaokul 1952-53 ders yılında şimdiki adı Kurtuluş Lisesi olan o zamanki Ankara 1. İnci Ortaokulu’nda bitirip meydanı hergelenin irfan yuvası Ankara Gazi Lisesi’nde başlayan liseyi aynı lisede 1955 ders yılında bitirdim. Devamı »

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesidir.

Oyuncu: Arlecchino’nun Cambazlıkları
Yönetmen: Cimri, Scapin’in Dolapları, Şaşkın, Yalnız, Escurial, Albany Kontu, Tunç ve Billur, Gizli Oturum, Affedersiniz Yanlış Numara, Yanlışlık, Carrar Ana’nın Silahları, Ayak Parmakları

TRT Ankara Televizyonu Eğitim Kültür Müdürlüğünde çalışırken dramalar ve belgeseller yönetmeye başladı. Münip SENYÜCEL belgesel çekmeye başladığında daha TRT’de Belgesel Programlar Müdürlüğü kurulmamıştı. Bu dönemde genelde Mustafa Kemal’in Yaşamı ve Cumhuriyetin önemli günleriyle ilgili belgeseller yaptı. Devamı »

Ankara Deneme Sahnesi’nin Kurucu Üyesi’dir.

Ankara’da doğdu. İlk, orta, lise, yüksek öğrenimini ve konservatuar eğitimini Ankara’da tamamladı. Zafer Ergin küçük yaşlardan itibaren kendisini tiyatroya adamıştır.

“Scapin’in Dolapları”, “Şaşkın”, “Albany Kontu”, “Tunç ve Billur” oyunlarında sahneye çıktı.

1961 yılında Devlet Tiyatrosu ailesine katıldı ve 1983’e kadar Ankara Devlet Tiyatrosu’nda, daha sonra da İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı.
1988-1990 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmenliği görevini üstlendi ve 2005 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan ayrıldı. Devamı »